Banca C.R.Firenze s-a mutat intr-un nou sediu in Craiova
Data publicarii: 01-02-2007
Pe langa solutiile standard, oferta bancii include si solutii financiare personalizate care sunt menite sa corespunda nevoilor si exigentelor clientilor sai. Astfel, clientii, persoane fizice, beneficiaza de produse si servicii competitive, precum: creditele imobiliare pe 30 de ani; creditul de nevoi personale cu finantare de pana la 100.000 EUR rambursabil in 25 de ani; depozite si certificate de depozit cu dobanzi avantajoase si serviciul de Internet Banking.
Portofoliul de produse si servicii destinate segmentului corporate cuprinde, printre altele: credite pentru finantarea capitalului de lucru, credite pentru investitii, scrisori de garantie bancara, certificate de depozit in Lei si Euro, carduri VISA Business cu facilitate de overdraft, Internet Banking.
Inaugurarea noului sediu din Craiova se inscrie in strategia de dezvoltare a retelei teritoriale a Bancii C.R. Firenze Romania. Acest eveniment va fi urmat in prima parte a acestui an de deschiderea a inca 8 sucursale, 4 in Bucuresti si alte 4 in orase din tara cu potential economic ridicat, precum Brasov, Cluj-Napoca, Arad si Ramnicu-Valcea.
Banca C.R. Firenze Romania are ca actionar principal Banca CR Firenze SpA, societate cotata la bursa italiana din 2000 si leader al grupului bancar omonim.
Grupul Banca CR Firenze este prezent in regiunile din Centrul si Nordul Italiei cu mai mult de 550 de sucursale, centre corporate si private banking, deservind peste un milion de clienti.
Redactia BankNews.ro
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Studiu EY Vehicule Electrice: Încărcarea inteligentă și bidirecțională devin esențiale pentru reducerea costurilor, stabilitatea rețelei și integrarea de regenerabile
- Piata hoteliera din Romania atinge un nou maxim, inregistrand cel mai mare numar de turisti din ultimele 3 decenii
- Banca Transilvania - rezultate financiare 2024
- Grupul BCR, rezultate 2024
- Banca Transilvania și OTP Bank România au devenit o singură bancă
- Studiu Deloitte: utilizarea inteligenței artificiale generative va dubla consumul de energie electrică al centrelor de date la nivel global până în 2030
- Cushman & Wakefield Echinox a asistat Kinstellar pe parcursul întregului proces de relocare a biroului în Globalworth Tower
- Studiu Deloitte: companiile imobiliare din sectorul comercial estimeaza o crestere a veniturilor in 2025
- Deloitte România a asistat investitorul imobiliar M Core Group în preluarea unui portofoliu de șapte mall-uri de la MAS PLC
- Rating VEKTOR maxim pentru comunicarea BT din 2024 cu investitorii și acționarii
- Record: Utilizatorii Revolut din România au realizat peste un miliard de tranzacții, în 2024
- Polița de călătorie standard nu acoperă accidentele survenite în timpul practicării sporturilor de iarnă
- EY România - Regulamentul UE împotriva defrișărilor: riscuri mari și amenzi de 4% pentru companii
- EY România - Directiva DEBRA încurajează companiile să-și finanțeze investițiile mai mult prin capitaluri proprii în detrimentul împrumuturilor la terți
- DAN AIR a transportat 206.000 de pasageri în primul an de operare în Bacău