Un lifting pentru batranul iPod. Suficient ca sa ramana atractiv?
Data publicarii: 06-09-2010 | IT&CLa 10 ani de la lansare, vanzarile iPod au inceput pentru prima oara sa scada sub asaltul smartphone-urilor si a tabletelor ce au inundat piata. Noua gama de iPod-uri lansata de Steve Jobs in cursul acestei saptamani incearca sa resusciteze batranul player la timp pentru sarbatorile de iarna. Mai merita insa iPod-ul investitia?
Au fost 10 ani frumosi in care iPod-ul a reusit sa resusciteze Apple si sa revolutioneze intreaga industrie muzicala. Un deceniu de suprematie care s-ar putea apropia acum de sfarsit.
Prima dovada palpabila a declinului iPod-ului a survenit pe 21 iulie, atunci cand Apple a anuntat prima scadere in vanzarile mp3 player-ului caruia ii datoreaza renasterea din ultimul deceniu.
Au fost 10 ani frumosi in care iPod-ul a reusit sa resusciteze Apple si sa revolutioneze intreaga industrie muzicala. Un deceniu de suprematie care s-ar putea apropia acum de sfarsit.
Prima dovada palpabila a declinului iPod-ului a survenit pe 21 iulie, atunci cand Apple a anuntat prima scadere in vanzarile mp3 player-ului caruia ii datoreaza renasterea din ultimul deceniu.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Studiu EY Vehicule Electrice: Încărcarea inteligentă și bidirecțională devin esențiale pentru reducerea costurilor, stabilitatea rețelei și integrarea de regenerabile
- Piata hoteliera din Romania atinge un nou maxim, inregistrand cel mai mare numar de turisti din ultimele 3 decenii
- Banca Transilvania - rezultate financiare 2024
- Grupul BCR, rezultate 2024
- Banca Transilvania și OTP Bank România au devenit o singură bancă
- Studiu Deloitte: utilizarea inteligenței artificiale generative va dubla consumul de energie electrică al centrelor de date la nivel global până în 2030
- Cushman & Wakefield Echinox a asistat Kinstellar pe parcursul întregului proces de relocare a biroului în Globalworth Tower
- Studiu Deloitte: companiile imobiliare din sectorul comercial estimeaza o crestere a veniturilor in 2025
- Deloitte România a asistat investitorul imobiliar M Core Group în preluarea unui portofoliu de șapte mall-uri de la MAS PLC
- Rating VEKTOR maxim pentru comunicarea BT din 2024 cu investitorii și acționarii
- Record: Utilizatorii Revolut din România au realizat peste un miliard de tranzacții, în 2024
- Polița de călătorie standard nu acoperă accidentele survenite în timpul practicării sporturilor de iarnă
- EY România - Regulamentul UE împotriva defrișărilor: riscuri mari și amenzi de 4% pentru companii
- EY România - Directiva DEBRA încurajează companiile să-și finanțeze investițiile mai mult prin capitaluri proprii în detrimentul împrumuturilor la terți
- DAN AIR a transportat 206.000 de pasageri în primul an de operare în Bacău