JOBfest te invata cum sa fii profesionist
Data publicarii: 30-10-2008 | HR/CarierePerform HR organizeaza editia de toamna a JOBfest 2008, targ de locuri de munca pentru studenti si tineri profesionisti, care va avea loc pe 6 si 7 Noiembrie la Cercul Militar.
Aflat la cea de-a doua editie din acest an, JOBfest isi propune sa ii sprijine pe tinerii profesionisti nu numai sa isi gaseasca un loc de munca, dar si sa fie de deplin pregatiti pentru aceasta experienta profesionala. Asadar, pe langa componenta de recrutare, acest targ de joburi a dezvoltat si o puternica latura de formare profesionala.
Astfel, componenta online a JOBfest ofera candidatilor peste 1.000 de oportunitati de angajare. In plus, acestia vor putea gasi pe www.jobfest.ro si uneltele de indrumare in cariera: Calculatorul de Salarii, Consiliere online in Cariera sau interviurile cu reputati directori de resurse umane ale companiilor participante, ce sunt exemple demne de urmat in viitoarea cariera a tinerilor profesionisti.
Echipa organizatoare JOBfest a tinut sa ii stimuleze si sa ii recompenseze pe cei mai interesati dintre tinerii profesionisti. Accesand portalul evenimentului, acestia pot castiga premii atractive daca isi inscriu CV-ul pe site si aplica la cel putin un job dintre cele oferite de companiile participante. Premiul oferit vizitatorilor pe www.jobfest.ro va consta intr-un weekend de indrumare in cariera pentru 10 tineri. Programul se numeste sugestiv "Start in cariera" si este gazduit de pensiunea "Dor de Bucovina".
Partenerii acestei editii sunt Antena 1, Ursus, iar sponsorii JOBfest 2008 sunt: Bank of Cyprus, McDonald's, Mychelin si Forum Invest. Partenerii media ai evenimentului din aceasta toamna sunt: Antena 1, Antena 2, Antena 3, Jurnalul National, Financiarul, eJOBS.ro, Business-Edu.ro, Elevate, Ziarul RING, Biz-Campus.ro, Menreport.ro, Metropotam.ro, Bucuresteni.ro si BankNews.ro.
Organizatorul JOBfest este Perform HR, companie de selectie si recrutare de personal specializat in domenii Financiar, Contabilitate, BPO-Outsourcing, Vanzari, Media si IT. Partenerii de organizare si promovare ai evenimentului din zilele de 6 si 7 Noiembrie sunt Fundatia Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea Romaniei si Centrul de Resurse pentru Societatea Civila.
Redactia BankNews.ro
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Cushman & Wakefield Echinox a asistat Kinstellar pe parcursul întregului proces de relocare a biroului în Globalworth Tower
- Studiu Deloitte: companiile imobiliare din sectorul comercial estimeaza o crestere a veniturilor in 2025
- Deloitte România a asistat investitorul imobiliar M Core Group în preluarea unui portofoliu de șapte mall-uri de la MAS PLC
- Rating VEKTOR maxim pentru comunicarea BT din 2024 cu investitorii și acționarii
- Record: Utilizatorii Revolut din România au realizat peste un miliard de tranzacții, în 2024
- Polița de călătorie standard nu acoperă accidentele survenite în timpul practicării sporturilor de iarnă
- EY România - Regulamentul UE împotriva defrișărilor: riscuri mari și amenzi de 4% pentru companii
- EY România - Directiva DEBRA încurajează companiile să-și finanțeze investițiile mai mult prin capitaluri proprii în detrimentul împrumuturilor la terți
- DAN AIR a transportat 206.000 de pasageri în primul an de operare în Bacău
- DefCamp 2024: Peste 2000 de specialisti s-au reunit pentru a aborda provocarile cibernetice tot mai complexe
- Studiu EY: Lipsa de abilități și legislație împiedică adoptarea extinsă a GenAI de serviciile financiare din Europa
- SigurantaOnline: Cum să evitați capcanele digitale în sezonul cadourilor
- Fitch acordă Băncii Transilvania rating-ul investment grade
- Opinie Deloitte: Sanctiuni mai blande pentru erori in raportarea RO e-Transport la primele abateri
- Genesis Property: 6 angajați din 10 au revenit la modul de lucru full-time la birou. Top managerii vin cel mai des