Imagini neoficiale ale noului Golf GTI, inaintea debutului de la Paris
Data publicarii: 26-09-2008 | AutoVolkswagen va prezenta la Salonul Autode la Paris, de saptamana viitoare, noul GolfGTI, unul dintre cele mai cunoscute hatchback-uri de pe piata. Evo.co.uk a reusit sa intre in posesia primelor imagini ale automobilului, din care se poate observa asemanarea cu versiunea clasica, deja lansata oficial.
Diferenta in privinta designului este facuta de bara frontala, care a fost redesenata. GTI-ul se bazeaza bineinteles pe platforma Golfului VI. Potrivit informatiilor vehiculate de presa de specialitate noul automobil va fi propulsat de un motor turbo, cu patru cilindri, pe benzina, care dezvolta 207 cai putere (155kW).
Astfel, noul GTI va castiga aproximativ 10 cai (7kW) fata de predecesorul sau. Sistemul de franare va fi de asemenea imbunatatit,prin inglobarea unor discuri mai mari, care ar putea proveni de la cunoscuta companie Brembo. Printre celelalte schimbari ale exteriorului ar putea sa se numere luminile de zi, prin intermediul LED-urilor, si jantele de 18 inch.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Rating VEKTOR maxim pentru comunicarea BT din 2024 cu investitorii și acționarii
- Record: Utilizatorii Revolut din România au realizat peste un miliard de tranzacții, în 2024
- Polița de călătorie standard nu acoperă accidentele survenite în timpul practicării sporturilor de iarnă
- EY România - Regulamentul UE împotriva defrișărilor: riscuri mari și amenzi de 4% pentru companii
- EY România - Directiva DEBRA încurajează companiile să-și finanțeze investițiile mai mult prin capitaluri proprii în detrimentul împrumuturilor la terți
- DAN AIR a transportat 206.000 de pasageri în primul an de operare în Bacău
- DefCamp 2024: Peste 2000 de specialisti s-au reunit pentru a aborda provocarile cibernetice tot mai complexe
- Studiu EY: Lipsa de abilități și legislație împiedică adoptarea extinsă a GenAI de serviciile financiare din Europa
- SigurantaOnline: Cum să evitați capcanele digitale în sezonul cadourilor
- Fitch acordă Băncii Transilvania rating-ul investment grade
- Opinie Deloitte: Sanctiuni mai blande pentru erori in raportarea RO e-Transport la primele abateri
- Genesis Property: 6 angajați din 10 au revenit la modul de lucru full-time la birou. Top managerii vin cel mai des
- Programul de sustenabilitate Schneider Electric își urmărește obiectivele sale pentru 2024
- Impozitarea telemuncii transfrontaliere: tendințe și preocupări la nivel european
- Revolut lanseaza versiunea 5 a aplicatiei B2B, Revolut Business