Mercedes ia in considerare deschiderea unei fabrici in Romania
Data publicarii: 29-01-2008 | AfaceriConducerea producatorului german de automobile Mercedes analizeaza posibilitatea deschiderii unei fabrici in Romania sau in Polonia, scrie marti saptamanalul Automobilwoche, citat de Auto, Motor und Sport.
Mercedes analizeaza posibilitatea deschiderii unei noi fabrici de automobile Mercedes Clasa A in Europa de Est, anunta marti Auto, Motor und Sport, sub titlul "Clasa A din est".
"Cele doua variante pe care le luam in considerare ar fi Polonia si Romania", a declarat pentru Automobilwoche un manager de varf al companiei germane.
Informatia a fost confirmata si de cei mai importanti distribuitori Mercedes. O pozitie oficiala a Daimler nu a fost comunicata inca.
Producatorul german vrea sa definitiveze in prima jumatate a anului conceptul tehnic pentru urmatoarea generatie de automobile Clasa A si Clasa B, care vor aparea pe piata din 2011.
NewsIn
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Rating VEKTOR maxim pentru comunicarea BT din 2024 cu investitorii și acționarii
- Record: Utilizatorii Revolut din România au realizat peste un miliard de tranzacții, în 2024
- Polița de călătorie standard nu acoperă accidentele survenite în timpul practicării sporturilor de iarnă
- EY România - Regulamentul UE împotriva defrișărilor: riscuri mari și amenzi de 4% pentru companii
- EY România - Directiva DEBRA încurajează companiile să-și finanțeze investițiile mai mult prin capitaluri proprii în detrimentul împrumuturilor la terți
- DAN AIR a transportat 206.000 de pasageri în primul an de operare în Bacău
- DefCamp 2024: Peste 2000 de specialisti s-au reunit pentru a aborda provocarile cibernetice tot mai complexe
- Studiu EY: Lipsa de abilități și legislație împiedică adoptarea extinsă a GenAI de serviciile financiare din Europa
- SigurantaOnline: Cum să evitați capcanele digitale în sezonul cadourilor
- Fitch acordă Băncii Transilvania rating-ul investment grade
- Opinie Deloitte: Sanctiuni mai blande pentru erori in raportarea RO e-Transport la primele abateri
- Genesis Property: 6 angajați din 10 au revenit la modul de lucru full-time la birou. Top managerii vin cel mai des
- Programul de sustenabilitate Schneider Electric își urmărește obiectivele sale pentru 2024
- Impozitarea telemuncii transfrontaliere: tendințe și preocupări la nivel european
- Revolut lanseaza versiunea 5 a aplicatiei B2B, Revolut Business