Motoractive Leasing lanseaza leasingul financiar in valuta cu dobanda variabila
Data publicarii: 05-10-2007 | AfaceriMotoractive Leasing IFN, parte a companiei GE Money in Romania, a lansat un produs de leasing financiar cu dobanda variabila in functie de dobanda pietei interbancare europene si o perioada de finantare de pana la sapte ani, a declarat directorul de vanzari al companiei, Florentina Babasanda. Astfel, dobanda la finantarea in euro variaza in functie de dobanda pietei interbancare europene (Euribor) la o luna si este in prezent de 6,95% pe an.
Produsul a fost lansat cu ocazia editiei din acest an a Salonului International de Automobile Bucuresti (SIAB), iar oferta este valabila intre 5 si 15 octombrie. Produsul se adreseaza atat populatiei cat si firmelor care doresc sa achizitioneze orice model sau marca de masina prin Motoractive Leasing. Clientii pot obtine o finantare in valoare totala de pana la 100.000 de euro, pe o perioada cuprinsa intre unu si sapte ani, a precizat Babasanda.
Pentru clientii care au deja un contract de leasing la Motoractive si se hotarasc sa mai incheie unul pe perioada Salonului Auto, compania ofera posibilitatea de a plati un avans minim de 5% din valoarea bunului finantat. Aceasta oferta este valabila si pentru persoanele fizice sau juridice care cumpara vehicule comerciale usoare sau autoturisme ale unuia dintre producatorii parteneri traditionali ai Motoractive.
Aplicantii care vor sa incheie pentru prima data un contract de leasing la Motoractive trebuie sa plateasca un avans cuprins intre 8% si 50% din valoarea automobilului.
Motoractive Leasing este specializata in leasing pentru autoturisme, atat noi cat si second hand, vehicule comerciale si echipamente pentru diverse industrii. Compania se adreseaza in principal segmentului corporativ, care reprezinta 90% din portofoliul firmei, in timp ce clientii persoane fizice au o pondere de doar 10% din totalul clientilor Motoractive.
NewsIn
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Cushman & Wakefield Echinox a asistat Kinstellar pe parcursul întregului proces de relocare a biroului în Globalworth Tower
- Studiu Deloitte: companiile imobiliare din sectorul comercial estimeaza o crestere a veniturilor in 2025
- Deloitte România a asistat investitorul imobiliar M Core Group în preluarea unui portofoliu de șapte mall-uri de la MAS PLC
- Rating VEKTOR maxim pentru comunicarea BT din 2024 cu investitorii și acționarii
- Record: Utilizatorii Revolut din România au realizat peste un miliard de tranzacții, în 2024
- Polița de călătorie standard nu acoperă accidentele survenite în timpul practicării sporturilor de iarnă
- EY România - Regulamentul UE împotriva defrișărilor: riscuri mari și amenzi de 4% pentru companii
- EY România - Directiva DEBRA încurajează companiile să-și finanțeze investițiile mai mult prin capitaluri proprii în detrimentul împrumuturilor la terți
- DAN AIR a transportat 206.000 de pasageri în primul an de operare în Bacău
- DefCamp 2024: Peste 2000 de specialisti s-au reunit pentru a aborda provocarile cibernetice tot mai complexe
- Studiu EY: Lipsa de abilități și legislație împiedică adoptarea extinsă a GenAI de serviciile financiare din Europa
- SigurantaOnline: Cum să evitați capcanele digitale în sezonul cadourilor
- Fitch acordă Băncii Transilvania rating-ul investment grade
- Opinie Deloitte: Sanctiuni mai blande pentru erori in raportarea RO e-Transport la primele abateri
- Genesis Property: 6 angajați din 10 au revenit la modul de lucru full-time la birou. Top managerii vin cel mai des