Peste 2.500 apartamente noi expuse la Targul Condominium de la Cluj
Data publicarii: 18-05-2007 | ImobiliareValoarea totala a proiectelor prezentate in aceste zile la Condominium Cluj depaseste 200 milioane de euro, fiind cel mai important volum de investitii din industria apartamentelor, reunit intr-o manifestare de profil din Cluj, sustin organizatorii targului. Companiile vor prezenta la primul targ specializat de apartamente, Condominium, organizat la Cluj Napoca in perioada 17 - 20 mai, un numar de 18 ansambluri rezidentiale totalizand peste 2.500 de apartamente noi si aproximativ 200 de vile.
In paralel cu targul, organizatorii acestuia, companiile ProActive Business Communication si Plus Media pregatesc si o conferinta de real estate destinata specialistilor, la care vor participa autoritati, oameni de afaceri romani si straini, reprezentanti ai Uniunii Nationale Imobiliare (UNIM) Cluj, dar si reprezentati ai agentiilor imobiliare din Cluj si Bucuresti si reprezentanti ai institutiilor bancare.
Evenimentul va prezenta analize din domeniu noi proiecte imobiliare, dar si oportunitatile financiare in domeniul investitiilor imobiliare. Targul va fi deschis publicului larg pana duminica, 20 mai, iar intrarea este libera.
Organizatorii mai pregatesc pentru acest an Targul International de Apartamente Condominium, care va avea loc la Sala Palatului Bucuresti si Salonul Condominium-Deco, care se vor desfasura in perioada 18-21 octombrie.
Pro Active Business Communication si Plus Media, sunt doua companii de relatii publice si organizari de evenimente, targuri si expozitii, care activeaza pe piata romaneasca de peste sase ani.
NewsIn
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- EY România: Războiul fiscal-tarifar între SUA și restul lumii - unde e România?
- Meta Estate Trust anunță un profit net de aproape 11 milioane de lei în 2024, creștere de 15%
- Studiu EY Vehicule Electrice: Încărcarea inteligentă și bidirecțională devin esențiale pentru reducerea costurilor, stabilitatea rețelei și integrarea de regenerabile
- Piata hoteliera din Romania atinge un nou maxim, inregistrand cel mai mare numar de turisti din ultimele 3 decenii
- Banca Transilvania - rezultate financiare 2024
- Grupul BCR, rezultate 2024
- Banca Transilvania și OTP Bank România au devenit o singură bancă
- Studiu Deloitte: utilizarea inteligenței artificiale generative va dubla consumul de energie electrică al centrelor de date la nivel global până în 2030
- Cushman & Wakefield Echinox a asistat Kinstellar pe parcursul întregului proces de relocare a biroului în Globalworth Tower
- Studiu Deloitte: companiile imobiliare din sectorul comercial estimeaza o crestere a veniturilor in 2025
- Deloitte România a asistat investitorul imobiliar M Core Group în preluarea unui portofoliu de șapte mall-uri de la MAS PLC
- Rating VEKTOR maxim pentru comunicarea BT din 2024 cu investitorii și acționarii
- Record: Utilizatorii Revolut din România au realizat peste un miliard de tranzacții, în 2024
- Polița de călătorie standard nu acoperă accidentele survenite în timpul practicării sporturilor de iarnă
- EY România - Regulamentul UE împotriva defrișărilor: riscuri mari și amenzi de 4% pentru companii